PETROL OFİSİ YETKİLİ LİSANSLI BAYİ BAŞLANGIÇ PETROL

İSTER 100 LİTRE İSTER 100 TON

Yeni Nesil Vmax ProDizel

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

En yeni ve en üstün teknoloji Petrol Ofisi'nde

Petrol Ofisi olarak sektöre yenilikçi yaklaşımımız ve Türkiye için en gelişmiş akaryakıtları müşterilerimizin beklentilerine uygun olarak sunma isteğimizin bir parçası olarak akaryakıt katkılarında 1 numaralı firma olan Afton Chemical ile Ar-Ge ortaklığı yapmaktayız.

Bu ortak çalışma neticesinde dünya çapında ispatlanmış, akaryakıtta son teknoloji ile Petrol Ofisi`ne özel olarak geliştirilen dizel yakıtları, saha, motor ve şasi dinamometre testleri ile büyük otomotiv firmaları, bağımsız test merkezleri ve bağımsız teknolojik araştırma kurumları ile birlikte test edilip onaylanmıştır.

» Yakıt Ekonomisi​

Dizel araç enjektörlerinde tortu oluşumu aracın yanma verimliliği üzerinde doğrudan etkilidir. Petrol Ofisi tarafından geliştirilen katkılı dizel ürünlerinin kullanımı ile enjektörlerde tortu oluşumu engellenerek katkısız ürünlere kıyasla yakıt ekonomisi elde edilir. Bağımsız araştırma kurumlarınca yapılan testler sonucunda katkılı yakıtın 2.5%’a varan yakıt ekonomisi sağladığı görülmüştür.

» Yüksek oranda deterjan - yüksek motor temizliği​

Yanma sonucunda, motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü, ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir. Yeni Prodizel’in düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.

» Temiz enjektörler

Enjektörlerde tortu oluşması, yakıt püskürtme kalitesini ve yakıtın akış oranını etkiler. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar. Yeni Nesil V/Max Eurodizel’in düzenli kullanımı ile enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenilen düzeyde tutulur.

» Temiz, tam ve verimli yanma

Motorda oluşan kirlilik düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Nesil V/Max Eurodizel motoru temizleyerek, tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans artışı, güç geri kazanımı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

» Motorun ilk günkü gücü​

Yeni Prodizel, ilk depodan itibaren etkin temizlik, güçlü motor, hissedilir sürüş üstünlüğü ve daha fazla güç ile daha seri ivmelenme sağlar.

» Anti Metal - Türkiye'de tek metal deaktivatör​

Yeni Nesil V/Max Eurodizel metal partiküllerini izole ederek tepki vermelerini önler ve dizelin oksidasyon reaksiyonunu engeller. Böylece enjeksiyonun en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlar ve motor da yüksek performansını korur.

» Korozyona karşı tam koruma​

Yeni Nesil V/Max Eurodizel üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

» Donmaz dizel​

Petrol Ofisi dizel yakıtları, dizeli oluşturan parafinlerin soğuk nedeniyle kristalleşip çökelmesini ve filtrelerin tıkanmasını önler. Ayrıca, içerdiği özel katkı ile kış aylarında kolay çalışma sağlar ve -20 dereceye kadar donmaz.

» Çevreci​

Yeni Nesil V/Max Eurodizel içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda katkısız dizel ürünlerine kıyasla aşağıdaki tabloda miktarları belirtilen oranlara kadar daha düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.

» Üstün Yağlama Özelliği​

Yeni Prodizel içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda katkısız dizel ürünlerine kıyasla düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.

Yeni Prodizel ile yapılan testler sonucunda aşınma izi çapının 225 µm seviyesine kadar düştüğü belirlenmiştir. Yeni Prodizel’in, içerdiği özel yağlayıcı katkısıyla motor elemanlarının aşınmasını önlediği, enjektörlerde biriken tortuyu temizleyerek yakıt tüketimini azalttığı ve motor için iki kata kadar daha fazla koruma sağladığı da tespit edilmiştir.