PETROL OFİSİ YETKİLİ LİSANSLI BAYİ BAŞLANGIÇ PETROL

İSTER 100 LİTRE İSTER 100 TON

VMAX

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin 95 ve 97 ile 100 litrede 4 litreye varan yakıt ekonomisi​

Akaryakıt katkıları endüstrisinde dünyanın en önemli firmalarından biri olan Afton Chemical’la ortaklığımız çerçevesinde Petrol Ofisi için özel olarak son akaryakıt teknolojisiyle geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri, İngiltere’de bulunan Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde ve Afton’un İngiltere ve Amerika’da bulunan test merkezlerinde test edilmiştir.

Yüksek Afton teknolojisi kullanılarak geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri, özel ve etkin patentli formülü sayesinde, DIG (direkt püskürtmeli benzin) motorlarda da enjektör ve süpablarda üstün temizlik sağlayarak yakıt sisteminde ve motorda tortu oluşumunu önler.

» 100 lt’de 4 lt’ye Varan Yakıt Ekonomisi​

Motorlardaki sürtünme, özellikle silindir yüzeyinde hareket eden piston ve segmanlarda yakıt tüketimini arttırarak gücü düşürür. Sürtünme önleyici katkı metal yüzeylere yapışarak bir tabaka oluşturur ve bu sayede metal-metal temasını azaltarak sürtünmeyi azaltmış olur. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünlerinin formülündeki etken maddeler ve sürtünme önleyici katkısı sayesinde yüzeyler arasındaki teması azaltarak, sürtünme kayıplarını ve aşınmayı en aza indirir ve bu sayede yakıt ekonomisi ve uzun motor ömrü elde edilmesini sağlar.

Petrol Ofisi tarafından gelistirilen kurşunsuz benzin ürünlerinin performansı katkısız benzin ürünleri ve katkılı benzin ürünleri karşılaştırılarak ortaya konmuştur. Katkılı ürünlerin, yakıt tuketimi uzerine etkisi İngiltere’de bulunan Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde yapılan US EPA FTP-75 (United States Environmental Protection Agency Federal Test Procedure) – ABD Test Prosedürü ve ECE (Economic Commission for Europe) Run Cycle – Avrupa Test Prosedürü’nün emisyon test döngüleri ele alınarak belirlenmiştir.

Katkısız benzin ürünleri ve katkılı benzin ürünleri, Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nin laboratuarlarında yukarıdaki grafikte döngüsü yer alan US EPA FTP-75 testinin ilk aşamasına, aşağıdaki ilk grafikte döngüsü yer alan ECE 15 testine ve aşağıdaki ikinci grafikte döngüsü yer alan HWFET (Highway Fuel Economy Test) – Uzun Yol Yakıt Ekonomisi Test’ine tabi tutulmuştur. Testler sırasında araçlar, şasi dinamometresine bağlanmış ve egzoz emisyon değerleri kullanılarak karbon dengeleme metodu yardımıyla araçların yakıt tüketim değerleri hesaplanmıştır.

» En Yüksek Oranda Deterjan ile Yüksek Motor Temizliği​

Yanma sonucunda motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü ve ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünlerinin düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.

» Yüksek oranda deterjan - yüksek motor temizliği​

Yanma sonucunda, motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü, ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir. Yeni Prodizel’in düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.

» 88 Kata Kadar Temizlik Sağlar​

Katkısız benzin ürünleri emme valflerinde 356 mg tortu bırakırken, Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri bu tortunun neredeyse tamamını temizler.

» Temiz Enjektörler

Enjektörlerde tortu oluşması, yakıtın püskürtme kalitesini etkiler. Benzinli bir motorda enjektörlerin tıkanması ile yakıtın akış oranı azalacak olup, doğru oranda yakıtı püskürtebilmek için enjektörler daha uzun sure açık kalacaktır. Enjektörlerin açık kaldığı sürenin artması motorun çalışmasını bozar; verim kaybına, motor gücünde azalmaya ve emisyonların artmasına neden olur. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması, yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri düzenli olarak kullanıldığında enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenen düzeyde tutulur.

» Temiz, Tam ve Verimli Yanma​

Motorda oluşan kirlilik, düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri motoru temizleyerek tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans artışı, güç geri kazanımı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

» %5’e Varan Güç Geri Kazanımı ve Performans Artışı​

Geliştirilen kurşunsuz benzin ürünlerinin performans ve güç artışı üzerine etkisi İngiltere’deki bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde yapılan testler ile belirlenmiştir. Testler, aracın tam gaz ivmelenmesi esnasında tekerleklerdeki beygir gücünün ölçülmesi üzerine tasarlanmıştır. 2000 km boyunca yapılan testler sonucunda katkısız benzin ürünlerinin kullanımına oranla Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünlerinin %5.1’e varan oranda güç geri kazanımı sağladığı bağımsız test merkezince de onaylanmıştır. Katkısız benzin ürünlerinin kullanımı ile oluşan güç kaybı, Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri ile geri kazanılmaktadır. Böylece, motorun ilk günkü gücü de korunmaktadır.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleriyle motordan en yüksek güç ve performans alınır, ilk depodan itibaren fark hissedilir.

» Korozyona karşı tam koruma​

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri, üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

» Çevreci​

Yeni Nesil V/Max Eurodizel içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda katkısız dizel ürünlerine kıyasla aşağıdaki tabloda miktarları belirtilen oranlara kadar daha düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.